egzaminowanie

Aktualności

Środa, 15 Stycznia 2020

Informacja o egzaminach na kategorię A.

Ważne!

W związku z zbliżającym się nowym sezonem wiosennym, prosimy o zwrócenie większej uwagi na ubiór , który powinna sobie zapewnić osoba ubiegająca się o uprawnienia do kierowania pojazdami kat. AM, A1, A2, A.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 czerwca 2019 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, w §

13.1 pkt 3 mówi, że osoba egzaminowana ma zapewnić sobie odpowiedni strój ochronny, tzn. że kandydat na kierowcę powinien posiadać ubranie i obuwie typu motocyklowego albo rękawice zakrywające całe dłonie, spodnie z długimi nogawkami i kurtkę z długimi rękawami z materiału zapewniającego bezpieczeństwo podczas upadku z motocykla (materiał musi chronić przed przetarciem) oraz obuwie pełne, czyli obuwie z twardą podeszwą oraz cholewką osłaniającą kostkę i dolną część łydki.

Za każdym razem, egzaminator przeprowadzający egzamin będzie sprawdzał spełnienie tych warunków i w przypadku zastrzeżeń odmówi przeprowadzania egzaminu państwowego.