egzaminowanie

Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Cykl audycji radiowych o tematyce brd

W dniu 9 czerwca 2017 rusza cykl 20 audycji radiowych na antenie Programu I Polskiego Radia, dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego, projekt realizowany przez Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Każda z 20 audycji podzielona będzie na dwie części:

pierwsza część audycji w piątki między godz. 17:15 a 17:30, druga część audycji w niedziele między godz. 16:30 a 16:50.

Głównym celem planowanych działań jest promocja kwestii dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród kierowców, pieszych, rowerzystów, użytkowników komunikacji miejskiej i innych.

Planowane audycje będą poruszały różnego rodzaju tematy związane z bezpieczeństwem na polskich drogach w różnych kontekstach. Cykl audycji emitowanych na antenie radia pozwala w łatwy sposób dotrzeć do odbiorców, ponieważ radio jest medium powszechnym odbieranym w czasie rzeczywistym i dociera do indywidualnego odbiorcy, nie wymagając jednocześnie całkowitego zaangażowania z jego strony. Możliwość odbioru przekazu będąc w ruchu stanowi olbrzymi atut radia i wyróżnia to medium na tle innych środków przekazu. Tego rodzaju formuła daje możliwość w sposób szeroki podejść do problemu jak również na bieżąco przestrzegać uczestników ruchu drogowego przed występującymi zagrożeniami na drodze, a poprzez swoją elastyczność umożliwia np. bieżące komentowanie i ocenę zaistniałych sytuacji i wydarzeń na drogach.


pliki do pobrania